Tepelný dispečing

Technológia i komunikačná sieť vyvinutá našou spoločnosťou.Únik tepla von oknami 30 až 50%

Prevádzkované zdroje tepla monitorujeme pomocou centrálneho dispečerského pracoviska, ktoré využíva technológiu i komunikačnú sieť vyvinuté našou spoločnosťou. Centrálne operátorské pracovisko umožňuje v reálnom čase zobrazovať prevádzkové stavy a prípadné poruchy na všetkých prevádzkovaných zdrojoch a tak poskytuje technikom podklady pre servisný zásah. Centrálny dispečing kontroluje stavy všetkých zdrojov tepla pomocou bezdrôtovej technológie, čo umožňuje sledovať prevádzku zdrojov aj z iných miest ako z dispečerského pracoviska ako napríklad servisné automobily a mobilné telefóny.

Aktuálne informácieonline

Aktuálne informácie online

Ak sa v dome vykoná iba hydraulické vyváženie s termostatickými ventilmi, no bez merania v bytoch, býva úspora podstatne nižšia, najčastejšie 10 až 20%. Zníženie efektu šetrenia je spôsobené nedostatočnou motiváciou, pretože ak spotrebu nič nemerá, spotrebitelia nemajú záujem o šetrenie. Pre dosiahnutie výsledkov hydraulického vyváženia je potrebné dodať taktiež pomerové rozdeľovače vykurovacích nákladov, ktoré majú pri použití dvojsnímačového modelu cenu 27 €. Tieto pomerové rozdeľovače sú vybavené odpočtom pomocou čipovej karty, takže nie je potrebné vstupovať do bytu pri odpočte.

Riadiaci systém Elesta

Riadiaci systém Elesta


Pomocou hydraulického vyváženia s termostatickými ventilmi a pomerovým meraním na radiátoroch je možné znížiť spotrebu tepla na úroveň 0.35 až 0.25 GJ/m² za rok. Pri ploche bytu 80 m² a cene tepla 26 € za GJ to znamená ročné náklady najviac 600 €. V prípade, že takéto hodnoty nedosahujete, pravdepodobne platíte za svoje alebo dokonca susedove otvorené okná. Určite sa preto informujte o možnosti hydraulicky vyregulovať vykurovaciu sústavu a nainštalovania pomerových rozdeľovačov vykurovacích nákladov.

Riadiaci systém ElestaStála servisná služba

Centrálny dispečing je zabezpečený stálou servisnou službou, ktorá je pripravená riešiť prípadné poruchy hlásené dohľadovým programom a tak skrátiť čas potrebný na odstránenie výpadkov dodávok tepla. Spojenie centrálneho tepelného dispečingu a non-stop servisnej služby prináša zákazníkom maximálnu možnú mieru flexibility a spoľahlivosti pri prevádzke technologických zariadení.

Nepretržitý dohľad

Nepretržitý dohľad

Náš centrálny dispečing je komplexné riešenie pre zabezpečenie nepretržitého dohľadu nad prevádzkovaným zdrojom tepla a umožňuje minimalizovať náklady potrebné pri dohľade nad technológiou.

Pripojenie z akéhokoľvek miesta

Pripojenie z akéhokoľvek miesta


Technológia zdroja tepla sa pripojí na centrálny dispečing pomocou bezdrôtovej technológie z akéhokoľvek miesta v rekordnom čase do jedného pracovného dňa, čo umožňuje sledovanie kritických procesov aj pár hodín po nainštalovaní technológie.

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách ? Čítajte ďalej.

Kontakt ESM Yzamer

Zaujalo Vás toto riešenie?

Radi vás kontaktujeme a odpovieme na vaše otázky. Vyplnte náš kontaktný formulár.

Smart monitoring Heat2go

SLEDUJTE NOVINKY

ESM Yzamer / Facebook
ESM Yzamer / Youtube
ESM Yzamer Blog
Naše riešenia
Plastové Predizolované potrubia
Inteligentné riadiace systémy
Plynové tepelné čerpadlá
Rozúčtovanie vykurovacích nákladov
Prevádzka zdrojov tepla
Mikroturbíny Capstone

TIPY NA UŠETRENIE

Plynové tepelné čerpadlá
Plastové predizolované potrubia